1

Piccolo Leonardo to żłobek niepubliczny polsko-włoski o profilu artystycznym. Kameralna placówka znajduje się na Starej Ochocie w kampusie Politechniki Warszawskiej.


Zapraszamy serdecznie dzieci do lat 3.


Zapisy trwają przez cały rok!
2

Co nas wyróżnia

DWUJĘZYCZNOŚĆ – opieka i zajęcia z dziećmi prowadzone są równolegle w językach polskim i włoskim.

 

AUTORSKI PROGRAM ZAJĘĆ ARTYSTYCZNYCH dla dzieci – czyli poznawanie otaczającego dzieci świata za pomocą formy, rysunku, muzyki, filmu, tańca oraz literatury. Zajęcia artystyczne prowadzone są w językach polskim i włoskim.

 

WYSOKI STANDARD BUDYNKU - posiadamy taras i ogród z możliwością zapewnienia kameralnej, domowej atmosfery i odpowiedniej przestrzeni dla dzieci.

 

DOSKONAŁA LOKALIZACJA – żłobek Piccolo Leonardo mieści się na Starej Ochocie przy ul. Grójeckiej 39, przy Pl. Narutowicza i niedaleko ścisłego centrum Warszawy.

 

ZDROWA KUCHNIA ŚRÓDZIEMNOMORSKA i menu dla dzieci opracowane wspólnie z naszym dietetykiem i kucharzem, także zajęcia kulinarne dla maluchów.

 

WYKWALIFIKOWANA I STARANNIE DOBRANA KADRA wychowawców, stała współpraca placówki z pediatrą i alergologiem, psychologiem dziecięcym, dietetykiem oraz logopedą.

 

PRZEMYŚLANA ARANŻACJA WNĘTRZ placówki wykonana przez współpracującego z nami architekta w trosce o harmonijny rozwój dzieci.

 

INDYWIDUALNA ADAPTACJA dla maluchów.

opieka

Opieka

Piccolo Leonardo stworzyliśmy z myślą o radosnym dzieciństwie, którego dobre wykorzystanie sprawia, że mały człowiek staje się ciekawym świata dorosłym. Człowiekiem szczęśliwym, wierzącym we własne siły, mającym poczucie bezpieczeństwa i świadomość swoich możliwości. Tworzymy warunki do tego by dziecko czuło się u nas bezpiecznie. Sprzyja temu domowa atmosfera, ciepłe podejście naszych wychowawców i kameralny charakter żłobka.

Żłobek Piccolo Leonardo działa w oparciu o:

  1. Ustawę z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U. 2011 nr 45, poz.235), 
  2. Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 marca 2011 r. w sprawie wymagań lokalowych i sanitarnych dotyczących żłobków i klubów dziecięcych (Dz. U. z 2011 nr 69 poz. 367),
  3. Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 marca 2011 r. w sprawie zakresu programów szkoleń dla opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym, wolontariusza oraz dziennego opiekuna (Dz. U. 2011 nr 69, poz. 368).
  4. Standardy jakości opieki i wspierania rozwoju dzieci do lat 3 wypracowane przez Fundację Rozwoju Dzieci im. J.A. Komeńskiego,
  5. Statut Żłobka. 
Nasza placówka mieści się w pięknej, przedwojennej willi położonej na Starej Ochocie, w jednym z najpiękniejszych miejsc Warszawy. Eleganckie, estetyczne pomieszczenia przygotował zaprzyjaźniony z nami włoski architekt. Posiadamy dwie przestronne sale zabaw, sypialnie, dwie łazienki, przestronną kuchnię wraz z jadalnią oraz odpowiednie zaplecze organizacyjne. Dzieci mają do dyspozycji duży taras oraz ogród, wyposażony w zabawki wspierające ich rozwój sensoryczny.   Zatrudnieni u nas wychowawcy posiadają odpowiednie wykształcenie i doświadczenie w pracy z dziećmi oraz ukończony kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasz żłobek współpracuje ponadto na stałe z lekarzem pediatrą i alergologiem, dietetykiem oraz logopedą. Dyrektor Piccolo Leonardo jest psychologiem i doświadczonym pedagogiem, czuwa nad programem pracy placówki i aktywnie uczestniczy w pracy z dziećmi. Jest także do dyspozycji Państwa – rodziców dzieci w przypadku jakichkolwiek pytań czy wątpliwości związanych z rozwojem dziecka.   Bardzo ważny jest dla nas proces adaptacji dziecka, dlatego opracowujemy indywidualny program adaptacyjny. Wspólnie z rodzicami wspieramy dziecko w nowej sytuacji i otoczeniu. Wspieramy także rodziców, którzy mają możliwość bieżącego kontaktu z naszym psychologiem.

Zapisy prowadzimy cały rok. Liczba miejsc w naszym żłobku jest ograniczona.

wychowanie

Wychowanie

Żłobek Piccolo Leonardo działa w oparciu o autorski program opiekuńczo-wychowawczy uzupełniony o elementy następujących metod:


Zabawy fundamentalne - w swym założeniu metoda ta stymuluje rozwój emocjonalny, intelektualny i ruchowy dziecka, nie zapominając o relacjach interpersonalnych. Rozwija zmysły i uczy samodzielności. W dalszej kolejności przygotowuje dziecko do nauki czytania i pisania. To program, w którym ważne jest dostarczanie dziecku radości i zapewnienie poczucia bezpieczeństwa. Zabawy fundamentalne autorstwa Colin Rose i Gordon Dryden są polecane przez Instytut Nowoczesnej Edukacji. Podstawowym założeniem tej metody jest to, że od narodzin, przez okres żłobkowy, przedszkolny, aż do chwili rozpoczęcia przez dziecko edukacji w szkole w jego umyśle tworzą się fundamenty sposobów myślenia, rozumienia i odczuwania świata. Do najbardziej podstawowych należą miłość, poczucie bezpieczeństwa i zabawa. Kolejnym ważnym zadaniem, którego realizacja jest możliwa dzięki zabawom fundamentalnym jest rozwijanie ośmiu rodzajów inteligencji dziecka: inteligencji przyrodniczej, matematyczno-logicznej, ruchowej, językowej, wizualno-przestrzennej, muzycznej, intrapersonalnej oraz interpersonalnej.


Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, według której jedną z podstawowych potrzeb dziecka, jest potrzeba ruchu. Stosowanie Metody Ruchu Rozwijającego pozwala nie tylko na jej zaspokojenie, ale również bardzo pozytywnie wpływa na ogólny rozwój najmłodszych. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom maluch rozwija się fizycznie i emocjonalnie. Dzieci poznają własne ciało i jego poszczególne części. Nabywają świadomości „centrum ciała”, co umożliwia im prawidłową koordynacje ruchów. Uczestnicząc w zajęciach prowadzonych Metodą Ruchu Rozwijającego dziecko poznaje przestrzeń wokół siebie, swoje otoczenie i uczy się czuć bezpiecznie w otaczającym je środowisku, zdobywa pewność siebie. Dzieci odnajdują najlepsze dla siebie miejsce w grupie, nawiązują kontakty, uczą się współpracy z partnerem i grupą. Ćwiczenia te wpływają również na poczucie zaufania do grupy. Mając poczucie bezpieczeństwa, dzieci stają się bardziej aktywne i twórcze. Jest to doskonałe narzędzie do wspierania rozwoju psychoruchowego dziecka.


Metoda Immersji jest jedną z postaw programu, ze względu na proponowany przez nas profil językowy. W żłobku Piccolo Leonardo dzieci mają styczność nie tylko z językiem polskim, ale na takich samych zasadach z językiem włoskim. Dzięki wykorzystaniu metody „zanurzenia w języku”, wprowadzamy do codziennej komunikacji obydwa języki. Nauczyciel włoskojęzyczny jest naturalnym użytkownikiem języka, rodowitym Włochem, dlatego nie ma mowy o ewentualnych błędach w komunikacji. W języku włoskim odbywają się nie tylko zabawy ze sztuką, ale także codzienne wyjaśnianie dzieciom świata. Nauczyciel jest obecny podczas zabaw i codziennych czynności dzieci, mówi do nich, tłumaczy im to co robią. Metoda immersji przynosi dzieciom wiele korzyści. Ich poziom znajomości dwóch języków jest porównywalny, nawet gdy dziecko nie pochodzi z rodziny dwujęzycznej i jeden z języków jest nowym, obcym. W przypadku takiej pracy z małymi dziećmi jest to szczególnie istotne, ponieważ dzięki tej metodzie poprawiają się również kompetencje w języku ojczystym, jak i poziom kognitywny dziecka, jego myślenie. Dzieci mające styczność z tą formą nauczania w najmłodszym wieku mają dużo większą łatwość w uczeniu się kolejnych języków.

kultura

Kultura

Już od progu czuć u nas artystyczny klimat słonecznej Italii – tu klasyka łączy się z nowoczesnością. Eleganckie wnętrza i ciepłe kolory pomarańczy przywodzą na myśl kolebkę śródziemnomorskiej kultury.

 

Piccolo Leonardo to miejsce dla małego człowieka renesansu, który jest odkrywcą otaczającego je świata, ludzi i miejsc za pomocą języka, sztuki i muzyki. Sposób, w jaki pokazujemy dzieciom ten świat od najmłodszych lat kształtuje jego osobowość i zachowania na przyszłość. Dominują u nas przede wszystkim zabawa, swoboda i kreatywność, które wyzwalają myślenie i różnorodne zainteresowania. Mały człowiek staje się wielkim człowiekiem. Kultura oznacza dla nas nie tylko sztukę, ale i kulturę osobistą, życzliwość dla innego człowieka, umiejętność dzielenia się i wrażliwość na innych ludzi. Tego właśnie chcemy uczyć nasze dzieci w Piccolo Leonardo.

 

Nazwę naszego żłobka zawdzięczamy fascynacji postacią Leonardo da Vinci, który był człowiekiem niezwykle utalentowanym i wszechstronnym, ale jednocześnie skromnym i życzliwym.

 

W Piccolo Leonardo nie otwieramy drzwi, lecz dajemy do nich klucz. Wierzymy, że każdy maluch ma w sobie wystarczającą ilość fantazji i siły, by dokonać wielkich rzeczy. W programie zajęć dla najmłodszych znajdują się: zajęcia artystyczne, nauka języka angielskiego, zajęcia sensoryczne, zabawy kulinarne, zajęcia sportowe i muzyczne, zajęcia przyrodnicze, spotkania z bajką, operą i filmem. Wszystkie zajęcia w naszym żłobku odbywają się w językach polskim i włoskim.

 

Kontakt

konatkt

ul. Grójecka 39

02-031 Warszawa

zlobek@piccololeonardo.pl

tel.: +48 795 122 044